Laboratorij za tehničko-tehnološke izmjere u šumarstvu

Laboratorij za tehničko-tehnološke izmjere u šumarstvu Zavoda za šumske tehnike i tehnologije je osnovan 2005. godine kao sljednik „Laboratorija za mjerenje mehaničkih veličina“ Zavoda za iskorištavanje šuma prema prijašnjem unutarnjem ustrojstvu Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu od 1992. godine.

Počeci djelovanja Laboratorija kreću od sedamdesetih godina prošlog stoljeća kada započinje opremanje Katedre za strojarstvo, kao sastavnice današnjeg Zavoda, mjernom opremom za potrebe mjerenja mehaničkih veličina šumskih strojeva, uređaja i vozila te mjernom opremom za mjerenje buke i vibracija.

U čitavom razdoblju djelovanja Laboratorija nabavlja se suvremena mjerna oprema iz sredstava znanstveno-istraživačkih projekata, ugovornih projekata sa „Hrvatskim šumama“ d.o.o. Zagreb te u okviru nabave znanstvene opreme iz financijskih sredstava Sveučilišta u Zagrebu ili sredstava Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

U okviru znanstveno-istraživačkih projekata Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu obavljaju se mjerenja tehničkih i eksploatacijskih značajki šumskih uređaja, strojeva i vozila prema odrednicama važećih zakonskih i podzakonskih akata te relevantnih ISO standarda.

Ujedno se kroz djelatnost Laboratorija provodi izobrazba studenata diplomskog, specijalističkog i doktorskog studija sa metodama mjerenja, proračuna i ocjene tehničkih, eksploatcijskih, okolišnih, energijskih i ergonomskih značajki šumskih strojeva i vozila.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Natječaj za zapošljavanje

za prijem izvršitelja (m/ž) u radni odnos na:

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.

Obavijest: EDUROAM bežična mreža

U funkciji je nova bežična mreža  na cjelokupnom prostoru Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

30.05.2019

Strategija znanstveno istraživačkih aktivnosti Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za razdoblje 2014-20

Ova Strategija daje strateški okvir razvoja znanstvenih istraživanja i inovacijske djelatnosti Fakulteta od 2014. do 2020. godine

29.05.2019

On-line studentska anketa za ljetni semestar akad. god. 2018./2019.

Anonimna studentska anketa - vrednovanje rada nastavnika na našem Fakultetu

Natječaj za izbor

nastavnika na radno mjesto I. vrste u znanstveno-nastavnom zvanju - docent

28.05.2019

Obavijest o rezultatima javnog natječaja za prijam u radni odnos

za poslove radnog mjesta II. vrste – VODITELJ PODODSJEKA U TAJNIŠTVU

Izvještaj BIOTEHNIJADA 2019

Studenti Šumarskog Fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u razdoblju od 22.  do 26. svibnja su boravili u Poreču na međunarodnom sportsko-edukacijskom susretu BIOTEHNIJADA 2019.

copernicus_hackathon

Održana prezentacija Copernicus programa i Hackathona Zagreb