Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području

OSNOVNE INFORMACIJE O PROJEKTU

Poboljšanje kvalitete i učinkovitosti sustava obrazovanja te usklađivanje obrazovne ponude s potrebama tržišta rada temeljni su preduvjeti za smanjenje strukturne nezaposlenosti, povećanje konkurentnosti gospodarstva i ostvarivanje gospodarskog rasta. U tu je svrhu u Republici Hrvatskoj ustrojen Hrvatski kvalifikacijski okvir (HKO) — reformski instrument kojim se uređuje cjelokupni sustav kvalifikacija na svim obrazovnim razinama kroz standarde kvalifikacija temeljene na ishodima učenja i usklađene s potrebama tržišta rada, pojedinca i društva u cjelini.

Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu s partnerima —Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Šumarskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te Sveučilištem u Zagrebu — prepoznao je potrebu za usklađivanjem visokoškolske obrazovne ponude u biotehničkom području s potrebama tržišta rada te je pokrenuo projekt “Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području prema načelima HKO-a”. Projekt sufinancira Europska unija sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

CILJEVI PROJEKTA

• izrada standarda cjelovitih kvalifikacija prema potrebama tržišta rada,
    definiranih standardima zanimanja;
  • unaprjeđenje postojećih studijskih programa Prehrambeno-biotehnološkog
    fakulteta, Šumarskog fakulteta i Prehrambeno-tehnološkog
    fakulteta u svrhu njihova strukturiranja u skupove ishoda učenja
    odgovarajuće razine, usklađene s odgovarajućim standardima kvalifikacija;
  • unaprjeđenje nastavničkih kompetencija, razvoj i primjena
    kompetencijskog pristupa koji u središte stavlja studente te razvoj
    akademskih i životnih vještina studenata.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Natječaj za zapošljavanje

za prijem izvršitelja (m/ž) u radni odnos na:

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.

Obavijest: EDUROAM bežična mreža

U funkciji je nova bežična mreža  na cjelokupnom prostoru Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

30.05.2019

Strategija znanstveno istraživačkih aktivnosti Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za razdoblje 2014-20

Ova Strategija daje strateški okvir razvoja znanstvenih istraživanja i inovacijske djelatnosti Fakulteta od 2014. do 2020. godine

29.05.2019

On-line studentska anketa za ljetni semestar akad. god. 2018./2019.

Anonimna studentska anketa - vrednovanje rada nastavnika na našem Fakultetu

Natječaj za izbor

nastavnika na radno mjesto I. vrste u znanstveno-nastavnom zvanju - docent

28.05.2019

Obavijest o rezultatima javnog natječaja za prijam u radni odnos

za poslove radnog mjesta II. vrste – VODITELJ PODODSJEKA U TAJNIŠTVU

Izvještaj BIOTEHNIJADA 2019

Studenti Šumarskog Fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u razdoblju od 22.  do 26. svibnja su boravili u Poreču na međunarodnom sportsko-edukacijskom susretu BIOTEHNIJADA 2019.

copernicus_hackathon

Održana prezentacija Copernicus programa i Hackathona Zagreb