Održana interaktivna radionica na temu „UKORIJENI SE U STUDIJ“

24.10.2022. na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije u sklopu Centra za stručnu praksu i razvoj karijera na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije kroz EU projekt „Razvoj i provedba stručne prakse na studijima Šumarskog fakulteta“ održana je interaktivna radionica na temu „UKORIJENI SE U STUDIJ“ tips&tricks za lakše studiranje na FŠDT-u za studente 1. godine preddiplomskog studija Drvne tehnologije u malom amfiteatru.

Radionicu je organizirao Centar za stručnu praksu i razvoj karijera (CZP) na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije, predavanje su održale Antonela Zora Rezo, mag. comm., stručna suradnica u Međunarodnom i međuinstitucijskom uredu FŠDT-a i Lucija Marković, mag. ing. techn. lign., voditeljica CZP-a na FŠDT-u. Prvo predavanje na temu Lijepa riječ otvara sva vrata objasnila je studentima kroz praktične primjere i educirala na koji način je ispravno komunicirati na akademskoj razini s kolegama i nastavnicima tijekom studiranja na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije, a ujedno samim time ih se pripremilo za daljnju komunikaciju prilikom prvog zapošljavanja ili samog razgovora za posao. Studenti su interaktivnim pristupom imali prilike sami procijeniti dobro ili loše napisani email. Nakon toga je uslijedilo motivacijsko predavanje na temu Bez muke nema nauke, što je direktno vezalo mogućnosti novo implementiranog kolegija točnije stručne prakse na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije. Studenti su imali prilike čuti detaljnije o EU projektu „Razvoj i provedba stručne prakse na studijima Šumarskog fakulteta“, te o samom Centru za stručnu praksu i razvoj karijera, kao i njegovim mogućnostima. Nadalje su ukratko prošli kroz kratki vodič kroz zanimanje u ovom slučaju inženjere drvne tehnologije, te malim savjetima su dobili upute kako položiti predmete na preddiplomskom studiju počevši od opisa Bolonjskog procesa studiranja pa do pravilnog odabira diplomskog studija. Zatim su poslušali koji oblici stručne prakse su do sada implementirani na Fakultetu kroz projekt i na koji način su se stručne prakse unazad dvije godine provodile tijekom trajanja projekta „Razvoj i provedba stručne prakse na studijima Šumarskog fakulteta“.

Organizatori

Lucija Marković, mag. ing. techn. lign.

Antonela Zora Rezo, mag. comm.

Izv. prof. dr. sc. Andreja Pirc Barčić, voditeljica projekta

sl22.jpg