Laboratorij za ispitivanje namještaja i dijelova za namještaj (LIN)

LIN obavlja ispitivanja kvalitete u akreditiranom području i izvan njega u skladu sa zahtjevima HRN EN u području namještaja, dijelova za namještaj, površinske obrade, boja i lakova, ljepila i lijepljenih spojeva, dječjih igrališta i dječje opreme i dr. Osim toga provodi znanstvena istraživanja i ekspertize.

Laboratorij za ispitivanje namještaja i dijelova za namještaj

LIN je prvi laboratorij u Hrvatskoj koji ima akreditiranu sposobnost procjene zapaljivosti ojastučenog namještaja i madraca uz tinjajuću cigaretu i plamen šibice kao izvore paljenja. Također je prvi laboratorij u Hrvatskoj akreditiran za ispitivanje dječjih igrališta I igrališnih površina, a u okviru svoje djelatnosti provodi postinstalacijske nadzore dječjih igrališta, opreme i igrališnih površina. Popis metoda ispitivanja iz područja akreditacije možete pronaći na https://laboratorij-lin.weebly.com/akreditacija-haa.html.

U laboratoriju se izvode laboratorijske vježbe sa studentima preddiplomskih, diplomskih i doktorskog studija Drvnotehnološkoga odsjeka.

01.08.2019

Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

15.07.2019

CEEPUS - "freemover" prijave

Omogućene prijave za mobilnost izvan CEEPUS mreža.

15.07.2019

Nastavnici položili ispite iz engleskog jezika

Troje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta položili su Cambridge English ispite. Također, dvoje nastavnika Šumarskog odsjeka uspješno su završili semestralne tečajeve engleskog jezika.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.