Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području

OSNOVNE INFORMACIJE O PROJEKTU

Poboljšanje kvalitete i učinkovitosti sustava obrazovanja te usklađivanje obrazovne ponude s potrebama tržišta rada temeljni su preduvjeti za smanjenje strukturne nezaposlenosti, povećanje konkurentnosti gospodarstva i ostvarivanje gospodarskog rasta. U tu je svrhu u Republici Hrvatskoj ustrojen Hrvatski kvalifikacijski okvir (HKO) — reformski instrument kojim se uređuje cjelokupni sustav kvalifikacija na svim obrazovnim razinama kroz standarde kvalifikacija temeljene na ishodima učenja i usklađene s potrebama tržišta rada, pojedinca i društva u cjelini.

Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu s partnerima —Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Šumarskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te Sveučilištem u Zagrebu — prepoznao je potrebu za usklađivanjem visokoškolske obrazovne ponude u biotehničkom području s potrebama tržišta rada te je pokrenuo projekt “Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području prema načelima HKO-a”. Projekt sufinancira Europska unija sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

CILJEVI PROJEKTA

• izrada standarda cjelovitih kvalifikacija prema potrebama tržišta rada,
    definiranih standardima zanimanja;
  • unaprjeđenje postojećih studijskih programa Prehrambeno-biotehnološkog
    fakulteta, Šumarskog fakulteta i Prehrambeno-tehnološkog
    fakulteta u svrhu njihova strukturiranja u skupove ishoda učenja
    odgovarajuće razine, usklađene s odgovarajućim standardima kvalifikacija;
  • unaprjeđenje nastavničkih kompetencija, razvoj i primjena
    kompetencijskog pristupa koji u središte stavlja studente te razvoj
    akademskih i životnih vještina studenata.

01.08.2019

Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

15.07.2019

CEEPUS - "freemover" prijave

Omogućene prijave za mobilnost izvan CEEPUS mreža.

15.07.2019

Nastavnici položili ispite iz engleskog jezika

Troje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta položili su Cambridge English ispite. Također, dvoje nastavnika Šumarskog odsjeka uspješno su završili semestralne tečajeve engleskog jezika.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.