Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području

OSNOVNE INFORMACIJE O PROJEKTU

Poboljšanje kvalitete i učinkovitosti sustava obrazovanja te usklađivanje obrazovne ponude s potrebama tržišta rada temeljni su preduvjeti za smanjenje strukturne nezaposlenosti, povećanje konkurentnosti gospodarstva i ostvarivanje gospodarskog rasta. U tu je svrhu u Republici Hrvatskoj ustrojen Hrvatski kvalifikacijski okvir (HKO) — reformski instrument kojim se uređuje cjelokupni sustav kvalifikacija na svim obrazovnim razinama kroz standarde kvalifikacija temeljene na ishodima učenja i usklađene s potrebama tržišta rada, pojedinca i društva u cjelini.

Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu s partnerima —Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Šumarskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te Sveučilištem u Zagrebu — prepoznao je potrebu za usklađivanjem visokoškolske obrazovne ponude u biotehničkom području s potrebama tržišta rada te je pokrenuo projekt “Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području prema načelima HKO-a”. Projekt sufinancira Europska unija sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

CILJEVI PROJEKTA

• izrada standarda cjelovitih kvalifikacija prema potrebama tržišta rada,
    definiranih standardima zanimanja;
  • unaprjeđenje postojećih studijskih programa Prehrambeno-biotehnološkog
    fakulteta, Šumarskog fakulteta i Prehrambeno-tehnološkog
    fakulteta u svrhu njihova strukturiranja u skupove ishoda učenja
    odgovarajuće razine, usklađene s odgovarajućim standardima kvalifikacija;
  • unaprjeđenje nastavničkih kompetencija, razvoj i primjena
    kompetencijskog pristupa koji u središte stavlja studente te razvoj
    akademskih i životnih vještina studenata.

Obavijest za stanare studentskih domova

Otvorene su prijave za članove studentskih odbora u studentskim domovima Studentskog centra Zagreb

Obavijest 4 - STEM stipendije

III. krug dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti

11.11.2019

Četvero nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta krenulo je na pripremni tečaj

Dvoje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta krenulo je na pripremni tečaj za polaganje Cambridge English ispita, razine B2 te dvoje na pripremni tečaj za polaganje Cambridge English ispita, razine C1.