Dendrologija

1. redovito prisustvovanje vježbama
2. pregledane i potpisane vježbe i referati iz Maksimira i s terenske nastave
3. pregledan i potpisan herbarij
Na kraju godine asistent provjerava uvjete i daje paraf u indeks. S parafom studenti mogu dobiti potpis predmetnog nastavnika.

Herbarij:
- najmanje 20 vrsta golosjemenjača + 100 vrsta kritosjemenjača (ne prilagati kultivare i križance)
- u tvrdim koricama
- priložen popis vrsta po pripadajućim porodicama i rednim brojevima herbarijskih listova
- složen prema sistematici Cronquista (prema predavanjima)
- biljke iz jedne porodice odvojene u novinski papir, rodovi unutar porodica i vrste unutar rodova složeni prema abecedi
- biljke zaljepljene na bijelom papiru A3 formata
- u gornjem desnom kutu redni broj, prema popisu
- etikete naljepljene u donjem desnom kutu papira (etikete studenti mogu dobiti od demonstratora)
- uredni, biljke ubrane tijekom tekuće akademske godine i dobro osušene, a etikete potpuno i točno ispunjene
- nepotpuni, neuredni, stari ili preljepljivani herbariji bit će vraćeni
- herbarij golosjemenjača predati do 10. siječnja tekuće akademske godine (vrijedi za studente koji izlaze na kolokvij iz golosjemenjača)
- herbarij kritosjemenjača predati do 10. lipnja tekuće akademske godine (vrijedi za studente koji izlaze na kolokvij iz kritosjemenjača)
- ostali studenti herbarij trebaju predati do 30. lipnja tekuće akademske godine

Dendrološka zbirka:
- na drugom katu IV paviljona
- biljni materijal potreban za nastavu
- održavanje kolokvija i ispita

Dendrološka učionica:
- u podrumu preko puta studentskog restorana
- studenti mogu učiti radnim danom od 8 do 14 sati

Diplomski rad studenti izrađuju u dogovoru s predmetnim nastavnikom.