Iz tiska izašla knjiga „Šumska vegetacija Hrvatske“ (obnovljen oglas)

Iz tiska izašla knjiga prof. dr.sc. Jose Vukelića: "Šumska vegetacija Hrvatske"

Kratki sadržaj

Znanstvena knjiga „Šumska  vegetacija Hrvatske“ autora prof. dr. sc. Jose Vukelića obrađuje nomenklaturno-sintaksonomsku problematiku, ekološke uvjete i opis stotinjak šumskih asocijacija iz Hrvatske uz sinoptičke tablice svih objavljenih snimaka od 1930. godine do danas. Opis se bazira na prikazu izvornog stajališta prvog autora zajednice, usporedbi  sa srodnim fitocenozama u Hrvatskoj, jugoistočnoj i srednjoj  Europi, uz donošenje vlastitog suda u svjetlu novijih fitocenoloških spoznaja i Međunarodnog kodeksa fitocenološke nomenklature. Posebno značajan dio je tablični i tekstualni prikaz florističkog sastava pojedine asocijacije, isticanje  rijetkih, ugroženih i zaštićenih vrsta teopis staništa sa stajališta njegova očuvanja u funkciji nesmetanog razvoja biljnog i životinjskog svijeta. Ova knjiga je do sada najpotpunija inventarizacija šumskih zajednica i njihova sastava u Republici Hrvatskoj i omogućava prikaz šumske vegetacije  pojedinih zaštićenih prirodnih objekata, geobotaničkih ili pak zemljopisnih regija. Metodologija obrade omogućava laku usporedbu s dosadašnjim vegetacijskim pregledima, zatim sa šumskogospodarskim osnovama i radovima poznatih europskih fitocenologa.

Saznaj više

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Natječaj za zapošljavanje

za prijem izvršitelja (m/ž) u radni odnos na:

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.

Obavijest: EDUROAM bežična mreža

U funkciji je nova bežična mreža  na cjelokupnom prostoru Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

30.05.2019

Strategija znanstveno istraživačkih aktivnosti Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za razdoblje 2014-20

Ova Strategija daje strateški okvir razvoja znanstvenih istraživanja i inovacijske djelatnosti Fakulteta od 2014. do 2020. godine

29.05.2019

On-line studentska anketa za ljetni semestar akad. god. 2018./2019.

Anonimna studentska anketa - vrednovanje rada nastavnika na našem Fakultetu

Natječaj za izbor

nastavnika na radno mjesto I. vrste u znanstveno-nastavnom zvanju - docent

28.05.2019

Obavijest o rezultatima javnog natječaja za prijam u radni odnos

za poslove radnog mjesta II. vrste – VODITELJ PODODSJEKA U TAJNIŠTVU

Izvještaj BIOTEHNIJADA 2019

Studenti Šumarskog Fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u razdoblju od 22.  do 26. svibnja su boravili u Poreču na međunarodnom sportsko-edukacijskom susretu BIOTEHNIJADA 2019.

copernicus_hackathon

Održana prezentacija Copernicus programa i Hackathona Zagreb