Svečani prijem studenata 1. godine prediplomskog stručnog studija Drvna tehnologija u Vinkovcima u akad. god. 2023./2024.

3. listopada 2023. godine u prostoru Glazbene škole Vinkovci s početkom u 16h održan je svečani prijem za 24 studenta 1. godine preddiplomskog stručnog studija Drvna tehnologija što je ujedno i četvrta generacija studenata za koje je ovom prilikom i započela nastava u akademskoj godini 2023./2024.

Na početku svečanog prijema studentima pozdravnim se govorom obratio prodekan Drvnotehnološkog odsjeka Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije prof. dr. sc. Alan Antonović te prenio čestitke i srdačne pozdrave dekana prof. dr. sc. Josipa Margaletića zajedno s upravom fakulteta. Nadalje, brucoše su pozdravili direktor Centra kompetencija d.o.o. za istraživanje i razvoj dr. sc. Ivan Ambroš, pročelnik upravnog odjela za poslove gradonačelnika grada Vinkovaca Gabrijel Šokičić, dipl. iur. te pročelnica upravnog odjela za obrazovanje i društvene djelatnosti Vukovarsko-srijemske županije doc. dr. sc. Jadranka Mustapić Karlić. Svi govornici su čestitali studentima na upisu i zaželjeli im dobrodošlicu.

U nastavku prijema, voditelj studija izv. prof. dr. sc. Krešimir Greger kroz prezentaciju upoznao je studente sa strukturom studija te pravima i obavezama studenata. Na svečanom prijemu sudjelovali su i studenti druge i treće godine stručnog studija. Studenti s viših godina su upriličili prijem s prenošenjem svojih dosadašnjih iskustava brucošima te na taj način prenijeli dio avanture koji prolaze na stručnom studiju.

Na kraju Svečanog prijema studentima su izv. prof. dr. sc. Josip Ištvanić i doc. dr. sc. Iva Ištok podijelili poklone Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije. Poklon je sadržavao studentske iskaznice, vodič za brucoše, zaštitne kacige za terensku/praktičnu nastavu, a 10 % najboljih studenata na ljetnom upisnom roku su od Fakulteta na poklon dobili i prijenosna računala.

Inače, uz Fakultet šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu kao izvođača stručnog studija, treba napomenuti da studij sufinanciraju Vukovarsko-srijemska županija i Grad Vinkovci, a Centar kompetencija d.o.o. za istraživanje i razvoj iz Vinkovaca zadužen je za praktičnu nastavu i organizaciju prakse studenata.

Završetkom studija, studenti stječu titulu stručnog prvostupnika drvne tehnologije, a biti će osposobljeni za vođenje proizvodnje u svim fazama obrade i tehnološkog procesa, za rad u pripremi proizvodnje, planiranju proizvodnje, kontrolu kvalitete proizvoda i proizvodnje. Posebna će znanja imati u primjeni računala u konstruiranju, terminiranju proizvodnje, te uvođenju i programiranju složenih procesa uz podršku računala.

Nakon svečanog prijema za studente je započela nastava iz predmeta Strukturna svojstva drva pri čemu je doc. dr. sc. Iva Ištok prenijela prva znanja budućim stručnim prvostupnicima.

Našim brucošima želimo puno uspjeha i sreće tijekom studiranja!