Diplomski studij Oblikovanje proizvoda od drva

Diplomski studiji traju četiri semestra (2 godine, 120 ECTS bodova).

Više o upisima na Diplomske studije

Završetkom diplomskog studija i obranom diplomskoga rada studentu se izdaje diploma kojom se potvrđuje završetak studija i stjecanje akademskoga naziva prema studijskom programu: magistar drvne tehnologije – oblikovanje proizvoda od drva

Obzirom na specifičnost studija Oblikovanja proizvoda od drva čiji se program obraća ponajviše sektoru drvne industrije, za očekivati je da će suradnja s gospodarskim i javnim sektorom biti od široke i obostrane koristi. Obrazovanje studenata ima za cilj uspostavljanje interdisciplinarne suradnje ovog profila studenata s gospodarskim subjektima, te nalazi podršku u praktičnoj uporabi njihovih rješenja, kroz komunikaciju i kooperaciju s industrijom i trgovinom, bilo iz državnog ili privatnog sektora. Projektni zadaci koje student rješava u suradnji s proizvodnim tvrtkama sustavno ga vode da preko znanja, analiziranja problema, idejnih rješenja i prijedloga rješavanja zadane problematike u svim pravcima - oblikovnim, konstrukcijskim, tehničkim, tehnološkim – u samom procesu proizvodnje, programiranja i istraživanja tržišta, promocije i distribucije drvnih proizvoda, rješenje dovede do izrade modela ili prototipa, pri čemu savladava vještine komunikacije sa suradnicima različitih profila.

Magistar drvne tehnologije – oblikovanje proizvoda od drva je osposobljen za obavljanje radnih zadataka u većim i manjim tvrtkama (od pogona do salona) koje se bave proizvodnjom ili distribucijom namještaja ili drugih proizvoda od drva. Također je spreman sudjelovati u rješavanju interdisciplinarnih problema, koja se odnose ne samo na dio oblikovanja ili konstruiranja proizvoda i njihovog prezentiranja, već i na odluku o odabiru materijala, repromaterijala, tehnologije obrade, te osiguranju kakvoće finalnog proizvoda. Zahvaljujući poznavanju metodologije dizajna finalnih proizvoda od drva apsolventi studija su osposobljeni obavljati niz funkcija, od razvoja proizvoda, unapređenja kvalitete, oblikovanja i konstruiranja proizvoda, opremanja objekata, sve do prezentacije na sajmovima i prodaje proizvoda.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Natječaj za zapošljavanje

za prijem izvršitelja (m/ž) u radni odnos na:

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.

Obavijest: EDUROAM bežična mreža

U funkciji je nova bežična mreža  na cjelokupnom prostoru Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

30.05.2019

Strategija znanstveno istraživačkih aktivnosti Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za razdoblje 2014-20

Ova Strategija daje strateški okvir razvoja znanstvenih istraživanja i inovacijske djelatnosti Fakulteta od 2014. do 2020. godine

29.05.2019

On-line studentska anketa za ljetni semestar akad. god. 2018./2019.

Anonimna studentska anketa - vrednovanje rada nastavnika na našem Fakultetu

Natječaj za izbor

nastavnika na radno mjesto I. vrste u znanstveno-nastavnom zvanju - docent

28.05.2019

Obavijest o rezultatima javnog natječaja za prijam u radni odnos

za poslove radnog mjesta II. vrste – VODITELJ PODODSJEKA U TAJNIŠTVU

Izvještaj BIOTEHNIJADA 2019

Studenti Šumarskog Fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u razdoblju od 22.  do 26. svibnja su boravili u Poreču na međunarodnom sportsko-edukacijskom susretu BIOTEHNIJADA 2019.

copernicus_hackathon

Održana prezentacija Copernicus programa i Hackathona Zagreb