Svečani prijem studenata 1. godine na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije u akademskoj godini 2023./2024.

Na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, u Velikom amfiteatru, je u ponedjeljak, 02. listopada 2023. godine održan svečani prijem studenata prve godine prijediplomskih sveučilišnih studija Šumarstvo, Urbano šumarstvo, zaštita prirode i okoliša i Drvna tehnologija.

Na početku svečanog prijema studentima prve godine sveučilišnih preddiplomskih studija pozdravnim se govorom obratio dekan Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije prof. dr. sc. Josip Margaletić. Dekan je studentima čestitao na upisu i zaželio im dobrodošlicu. Dekan je potom kroz 20-minutnu prezentaciju predstavio dug povijesni razvoj visokoškolske nastave na Fakultetu koja se održava punih 125. godina, ali i trenutne studijske programe kao i organizacijsku strukturu Fakulteta.

Nakon prezentacije dekan je predstavio prodekanicu Šumarskog odsjeka doc. dr. sc. Andreju Đuka koja je najavila slijedeće govornike:

• Lanu Molvarec iz Ureda za studente sa invaliditetom zagrebačkog Sveučilišta,
  • Marka Kvakić - SRCE
  • Voditeljicu studentske referade Danijelu Piršljin Bunjevčević,
  • CARNet i ISVU koordinatora Davora Bertola,
  • Vršitelja dužnosti predsjednika studentskog zbora Wiliama Perkića,
  • Koordinatoricu programa studentskog mentorstva izv. prof. dr. sc. Andreju Pirc Barčić,
  • Profesora Tjelesnog odgoja Davora Pavlovića.

Na kraju prvog dijela Svečanog prijema uslijedilo je razdvanje studenata po odsjecima. Studentima Šumarskog odsjeka su se potom obratili voditelj preddiplomskog studija Šumarstvo, izv. prof. dr. sc. Krunoslav Teslak te voditelj preddiplomskog studija Urbano šumarstvo, zaštita prirode i okoliša izv. prof. dr. sc. Vinko Paulić te pojedini nastavnici zimskog semestra.

Studentima Drvnotehnološkog odsjeka su se obratili prodekan drvnotehnološkog odsjeka prof. dr. sc. Alan Antonović, voditelj prediplomskog studija Drvna tehnologija, doc. dr. sc. Kristijan Radmanović te pojedini nastavnici zimskog semestra.

Na kraju Svečanog prijema studentima su podijeljene studentske iskaznice, vodič za brucoše, zaštitne kacige za terensku/praktičnu nastavu, a 10 % najboljih studenata na ljetnom upisnom roku su od Fakulteta na poklon dobili i prijenosna računala.