Službeni posjet Predsjednice Republike Hrvatske NPŠO-U "Opeke"

Službeni posjet Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović Nastavno-pokusnom šumskom objektu "Opeke"

Predsjednica u posjeti NPSO Opeke

Predsjednica  Republike  Hrvatske  Kolinda  Grabar-Kitarović  je  tijekom  službenog  izmještanja  svoga  Ureda  u Sisačko-moslavačkoj  županiji  posjetila  Nastavno-pokusni  šumski  objekt  Opeke  gdje  je održala  radi  sastanka  sa predstavnicima  Šumarskoga  fakulteta.  Tijekom  posjeta  predsjednica  Republike  Hrvatske  Kolinda  Grabar-Kitarović  zahvalila  se  domaćinima  na  ukazanoj  dobrodošlici  te  izrazila  izuzetnučast  boravkom  na  našem Objektu.  Tom  prigodom  Dekan  Šumarskog  fakulteta,  prof.  dr.  sc.  Tibor  Pentek  se  zahvalio  Predsjednici  na posjetu  ali  i  na  pokroviteljstvu  120-te  godišnjice Šumarskog  fakulteta  Sveučilišta  u  Zagrebu  i  detaljno  upoznao Predsjednicu sa aktivnostima i djelovanjem Fakulteta i njegovih Nastavno-pokusnih šumskih objekata.

Predsjednice  Republike  Hrvatske  Kolinda  Grabar-Kitarović  izrazila  je  veliko  zadovoljstvo  prezentiranim  i poželila puno uspjeha u nastvavnom  i znanstvenom radu Šumarskom  fakultetu te najavila i drugi posjet gdje se pobliže želi upoznati sa svim segmentima rada i djelovanja našega Fakulteta.

Predjsednicu su u ime Fakulteta dočekali Dekan prof. dr. sc. Tibor Pentek, prof. dr. sc. Josip Margaletić, prof. dr. sc. Milan Oršanić i doc. dr. sc. Stjepan Mikac.

01.08.2019

Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

15.07.2019

CEEPUS - "freemover" prijave

Omogućene prijave za mobilnost izvan CEEPUS mreža.

15.07.2019

Nastavnici položili ispite iz engleskog jezika

Troje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta položili su Cambridge English ispite. Također, dvoje nastavnika Šumarskog odsjeka uspješno su završili semestralne tečajeve engleskog jezika.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.