Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području

OSNOVNE INFORMACIJE O PROJEKTU

Poboljšanje kvalitete i učinkovitosti sustava obrazovanja te usklađivanje obrazovne ponude s potrebama tržišta rada temeljni su preduvjeti za smanjenje strukturne nezaposlenosti, povećanje konkurentnosti gospodarstva i ostvarivanje gospodarskog rasta. U tu je svrhu u Republici Hrvatskoj ustrojen Hrvatski kvalifikacijski okvir (HKO) — reformski instrument kojim se uređuje cjelokupni sustav kvalifikacija na svim obrazovnim razinama kroz standarde kvalifikacija temeljene na ishodima učenja i usklađene s potrebama tržišta rada, pojedinca i društva u cjelini.

Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu s partnerima —Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Šumarskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te Sveučilištem u Zagrebu — prepoznao je potrebu za usklađivanjem visokoškolske obrazovne ponude u biotehničkom području s potrebama tržišta rada te je pokrenuo projekt “Unapređivanje studijskih programa u biotehničkom području prema načelima HKO-a”. Projekt sufinancira Europska unija sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

CILJEVI PROJEKTA

• izrada standarda cjelovitih kvalifikacija prema potrebama tržišta rada,
    definiranih standardima zanimanja;
  • unaprjeđenje postojećih studijskih programa Prehrambeno-biotehnološkog
    fakulteta, Šumarskog fakulteta i Prehrambeno-tehnološkog
    fakulteta u svrhu njihova strukturiranja u skupove ishoda učenja
    odgovarajuće razine, usklađene s odgovarajućim standardima kvalifikacija;
  • unaprjeđenje nastavničkih kompetencija, razvoj i primjena
    kompetencijskog pristupa koji u središte stavlja studente te razvoj
    akademskih i životnih vještina studenata.

17.03.2020

Tijekom sljedeće tri godine studenti Šumarskog fakulteta sudjelovat će u projektu stručne prakse

U ponedjeljak, 9. ožujka 2020. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih gotovo 100 milijuna kuna za unaprjeđenje kvalitete stručne prakse hrvatskih studenata.

13.03.2020

Kreativna radionica „Korak po korak do dobrog dizajna proizvoda“ na sajmu VIROEXPO u Virovitici

Zbog epidemiološke situacije u zemlji i otkazivanja sajma Viroexpo odgađamo kreativnu radionicu koja se trebala održati za vrijeme sajma. O novom terminu radionice obavijestiti ćemo vas naknadno.

Hvala na razumijevanju.