Iz tiska izašla knjiga „Šumska vegetacija Hrvatske“ (obnovljen oglas)

Iz tiska izašla knjiga prof. dr.sc. Jose Vukelića: "Šumska vegetacija Hrvatske"

Kratki sadržaj

Znanstvena knjiga „Šumska  vegetacija Hrvatske“ autora prof. dr. sc. Jose Vukelića obrađuje nomenklaturno-sintaksonomsku problematiku, ekološke uvjete i opis stotinjak šumskih asocijacija iz Hrvatske uz sinoptičke tablice svih objavljenih snimaka od 1930. godine do danas. Opis se bazira na prikazu izvornog stajališta prvog autora zajednice, usporedbi  sa srodnim fitocenozama u Hrvatskoj, jugoistočnoj i srednjoj  Europi, uz donošenje vlastitog suda u svjetlu novijih fitocenoloških spoznaja i Međunarodnog kodeksa fitocenološke nomenklature. Posebno značajan dio je tablični i tekstualni prikaz florističkog sastava pojedine asocijacije, isticanje  rijetkih, ugroženih i zaštićenih vrsta teopis staništa sa stajališta njegova očuvanja u funkciji nesmetanog razvoja biljnog i životinjskog svijeta. Ova knjiga je do sada najpotpunija inventarizacija šumskih zajednica i njihova sastava u Republici Hrvatskoj i omogućava prikaz šumske vegetacije  pojedinih zaštićenih prirodnih objekata, geobotaničkih ili pak zemljopisnih regija. Metodologija obrade omogućava laku usporedbu s dosadašnjim vegetacijskim pregledima, zatim sa šumskogospodarskim osnovama i radovima poznatih europskih fitocenologa.

Saznaj više

01.08.2019

Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

15.07.2019

CEEPUS - "freemover" prijave

Omogućene prijave za mobilnost izvan CEEPUS mreža.

15.07.2019

Nastavnici položili ispite iz engleskog jezika

Troje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta položili su Cambridge English ispite. Također, dvoje nastavnika Šumarskog odsjeka uspješno su završili semestralne tečajeve engleskog jezika.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.