Iz tiska izašla knjiga „Šumska vegetacija Hrvatske“ (obnovljen oglas)

Iz tiska izašla knjiga prof. dr.sc. Jose Vukelića: "Šumska vegetacija Hrvatske"

Kratki sadržaj

Znanstvena knjiga „Šumska  vegetacija Hrvatske“ autora prof. dr. sc. Jose Vukelića obrađuje nomenklaturno-sintaksonomsku problematiku, ekološke uvjete i opis stotinjak šumskih asocijacija iz Hrvatske uz sinoptičke tablice svih objavljenih snimaka od 1930. godine do danas. Opis se bazira na prikazu izvornog stajališta prvog autora zajednice, usporedbi  sa srodnim fitocenozama u Hrvatskoj, jugoistočnoj i srednjoj  Europi, uz donošenje vlastitog suda u svjetlu novijih fitocenoloških spoznaja i Međunarodnog kodeksa fitocenološke nomenklature. Posebno značajan dio je tablični i tekstualni prikaz florističkog sastava pojedine asocijacije, isticanje  rijetkih, ugroženih i zaštićenih vrsta teopis staništa sa stajališta njegova očuvanja u funkciji nesmetanog razvoja biljnog i životinjskog svijeta. Ova knjiga je do sada najpotpunija inventarizacija šumskih zajednica i njihova sastava u Republici Hrvatskoj i omogućava prikaz šumske vegetacije  pojedinih zaštićenih prirodnih objekata, geobotaničkih ili pak zemljopisnih regija. Metodologija obrade omogućava laku usporedbu s dosadašnjim vegetacijskim pregledima, zatim sa šumskogospodarskim osnovama i radovima poznatih europskih fitocenologa.

Saznaj više

17.03.2020

Tijekom sljedeće tri godine studenti Šumarskog fakulteta sudjelovat će u projektu stručne prakse

U ponedjeljak, 9. ožujka 2020. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih gotovo 100 milijuna kuna za unaprjeđenje kvalitete stručne prakse hrvatskih studenata.

13.03.2020

Kreativna radionica „Korak po korak do dobrog dizajna proizvoda“ na sajmu VIROEXPO u Virovitici

Zbog epidemiološke situacije u zemlji i otkazivanja sajma Viroexpo odgađamo kreativnu radionicu koja se trebala održati za vrijeme sajma. O novom terminu radionice obavijestiti ćemo vas naknadno.

Hvala na razumijevanju.