Izvještaj sa terenske nastave „Zagreb Connect 2022“

Studenti Šumarskog odsjeka, diplomskog studija „Tehnike, tehnologije i menadžment u šumarstvu“ bili su 16. studenog 2022. godine sudionici startup konferencije „Zagreb Connect 2022“ održane u Zagrebačkom inovacijskom centru (ZICER) na Zagrebačkom velesajmu. U okviru terenske nastave iz kolegija „Management i poduzetništvo u šumarstvu“ studenti su pod voditeljstvom prof. dr. sc. Ivana Martinića, doc. dr. sc. Matije Landekića i doc. dr. sc. Matije Bakarića prisustvovali finalu natjecanja 11 startup-ova u kojem su njihovi kreatori (founderi) svoje poslovne ideje izlagali ocjenjivačkom sudu, potencijalnim investitorima, i akterima iz ulagačkih institucija (CV fondovi).

Zagreb Connect 2022 omogućio je studentima autentičan doživljaj iskustava poduzetnika u najranijoj fazi razvoja njihovih ideja te upoznavanje „iz prve ruke“ s najnovijim aktualnim pitanjima u poduzetništvu, posebno vezano za različita pitanja ulaganje u startup-ove. Program konferencije je činilo pet prezentacija uvodničara na temu financiranja startup-ova u Hrvatskoj, potom dva natjecateljska bloka u kojima je predstavljeno 11 projekata finalista te  završnu panel raspravu o iskustvima nositelja danas uspješnih startup-ova, vezano za investiranje i poslovni razvoj. Finale konferencije pripalo je proglašenju najuspješnijih i dodjeli novčanih nagrada koje je u ukupnom iznosu od 800.000 kuna osigurao Grad Zagreb.

sl1.jpg