Laboratorij za tehničko-tehnološke izmjere u šumarstvu

Laboratorij za tehničko-tehnološke izmjere u šumarstvu Zavoda za šumske tehnike i tehnologije je osnovan 2005. godine kao sljednik „Laboratorija za mjerenje mehaničkih veličina“ Zavoda za iskorištavanje šuma prema prijašnjem unutarnjem ustrojstvu Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu od 1992. godine.

Počeci djelovanja Laboratorija kreću od sedamdesetih godina prošlog stoljeća kada započinje opremanje Katedre za strojarstvo, kao sastavnice današnjeg Zavoda, mjernom opremom za potrebe mjerenja mehaničkih veličina šumskih strojeva, uređaja i vozila te mjernom opremom za mjerenje buke i vibracija.

U čitavom razdoblju djelovanja Laboratorija nabavlja se suvremena mjerna oprema iz sredstava znanstveno-istraživačkih projekata, ugovornih projekata sa „Hrvatskim šumama“ d.o.o. Zagreb te u okviru nabave znanstvene opreme iz financijskih sredstava Sveučilišta u Zagrebu ili sredstava Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

U okviru znanstveno-istraživačkih projekata Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu obavljaju se mjerenja tehničkih i eksploatacijskih značajki šumskih uređaja, strojeva i vozila prema odrednicama važećih zakonskih i podzakonskih akata te relevantnih ISO standarda.

Ujedno se kroz djelatnost Laboratorija provodi izobrazba studenata diplomskog, specijalističkog i doktorskog studija sa metodama mjerenja, proračuna i ocjene tehničkih, eksploatcijskih, okolišnih, energijskih i ergonomskih značajki šumskih strojeva i vozila.

18.02.2020

Ljetne škole

12.02.2020

Dani otvorenih vrata Šumarskog fakulteta

U petak 24. i u subotu 25. travnja 2020. od 10 do 17 sati na Šumarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održati će se Dani otvorenih vrata namijenjeni maturantima te široj zainteresiranoj javnosti.

05.02.2020

Objava natječaja za izbor (05022020)

u znanstveno-nastavno zvanje i na radno mjesto docenta