Laboratorij za tehničko-tehnološke izmjere u šumarstvu

Laboratorij za tehničko-tehnološke izmjere u šumarstvu Zavoda za šumske tehnike i tehnologije je osnovan 2005. godine kao sljednik „Laboratorija za mjerenje mehaničkih veličina“ Zavoda za iskorištavanje šuma prema prijašnjem unutarnjem ustrojstvu Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu od 1992. godine.

Počeci djelovanja Laboratorija kreću od sedamdesetih godina prošlog stoljeća kada započinje opremanje Katedre za strojarstvo, kao sastavnice današnjeg Zavoda, mjernom opremom za potrebe mjerenja mehaničkih veličina šumskih strojeva, uređaja i vozila te mjernom opremom za mjerenje buke i vibracija.

U čitavom razdoblju djelovanja Laboratorija nabavlja se suvremena mjerna oprema iz sredstava znanstveno-istraživačkih projekata, ugovornih projekata sa „Hrvatskim šumama“ d.o.o. Zagreb te u okviru nabave znanstvene opreme iz financijskih sredstava Sveučilišta u Zagrebu ili sredstava Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

U okviru znanstveno-istraživačkih projekata Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu obavljaju se mjerenja tehničkih i eksploatacijskih značajki šumskih uređaja, strojeva i vozila prema odrednicama važećih zakonskih i podzakonskih akata te relevantnih ISO standarda.

Ujedno se kroz djelatnost Laboratorija provodi izobrazba studenata diplomskog, specijalističkog i doktorskog studija sa metodama mjerenja, proračuna i ocjene tehničkih, eksploatcijskih, okolišnih, energijskih i ergonomskih značajki šumskih strojeva i vozila.

01.08.2019

Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

15.07.2019

CEEPUS - "freemover" prijave

Omogućene prijave za mobilnost izvan CEEPUS mreža.

15.07.2019

Nastavnici položili ispite iz engleskog jezika

Troje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta položili su Cambridge English ispite. Također, dvoje nastavnika Šumarskog odsjeka uspješno su završili semestralne tečajeve engleskog jezika.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.