Šumarske karte i planovi izložba povodom 250 godina hrvatskog šumarstva

Izložba “Šumarske karte i planovi – iz povijesti gospodarenja šumama Hrvatske” prigodna je izložba kojom se Šumarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu pridružuje obilježavanju 250 godina hrvatskoga šumarstva, a rezultat je poslovne suradnje između Hrvatskoga državnog arhiva i Šumarskog fakulteta. Ovom tematskom izložbom se Šumarski fakultet i Hrvatski državni arhiv pridružuju i obilježavanju Međunarodne godine karata.

Na izložbi su predstavljene replike izvornih rukopisnih i tiskanih karata/planova/nacrta i dokumenata koji se čuvaju u nekoliko zbirki i fondova Hrvatskoga državnog arhiva. Iznimno, na dan otvorenja izložbe 20. listopada 2015. godine najstarija rukopisna šumarska karta Ličke pukovnije iz 1764.–1765. godine bila je predstavljena kao izvornik.

Na otvorenju izložbe posjetiteljima su se s nekoliko prigodnih riječi obratili dekan Šumarskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Vladimir Jambreković i ravnateljica Hrvatskoga državnog arhiva dr. sc. Vlatka Lemić.

Nakon toga nazočne je uz prigodni govor pozdravila prodekanica Šumarskog odsjeka prof. dr. sc. Renata Pernar, a viša arhivistica mr. sc. Mirjana Jurić iz HDA upoznala je posjetitelje sa tematskim cjelinama postava izložbe.

17.03.2020

Tijekom sljedeće tri godine studenti Šumarskog fakulteta sudjelovat će u projektu stručne prakse

U ponedjeljak, 9. ožujka 2020. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih gotovo 100 milijuna kuna za unaprjeđenje kvalitete stručne prakse hrvatskih studenata.

13.03.2020

Kreativna radionica „Korak po korak do dobrog dizajna proizvoda“ na sajmu VIROEXPO u Virovitici

Zbog epidemiološke situacije u zemlji i otkazivanja sajma Viroexpo odgađamo kreativnu radionicu koja se trebala održati za vrijeme sajma. O novom terminu radionice obavijestiti ćemo vas naknadno.

Hvala na razumijevanju.