Laboratorij za hidrotermičku obradu drva i drvnih materijala

Osnovne aktivnosti Laboratorij za hidrotermičku obradu drva i drvnih materijala (HIDRALAB) Zavoda za tehnologije materijala podrazumijevaju:

• ispitivanja procesa hidrotermičke obrade drva i drvnih materijal
  • kontrolu, procjenjivanje i određivanje sadržaja vode u drvu standardnim i nestandardnim metodama
  • određivanje makro i mikroklimatskih uvjeta za prirodno sušenje te organizaciju stovarišta
  • projektiranje i razvoj klasičnih i nekonvencionalnih načina sušenja
  • projektiranje parionica
  • izradu i modifikaciju režima sušenja drva
  • savjetovanje u odabiru tehnologije sušenja
  • provođenje standarda kvalitete sušenja
  • odabir parametara savijanja drva
  • detekciju pogrešaka u hidrotermičkoj obradi drva i sprečavanje njihovog nastanka
  • skraćivanje postupka sušenja drva
  • izračun troškova sušenja

17.03.2020

Tijekom sljedeće tri godine studenti Šumarskog fakulteta sudjelovat će u projektu stručne prakse

U ponedjeljak, 9. ožujka 2020. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja održana je svečanost uručivanja ugovora o dodjeli bespovratnih gotovo 100 milijuna kuna za unaprjeđenje kvalitete stručne prakse hrvatskih studenata.

13.03.2020

Kreativna radionica „Korak po korak do dobrog dizajna proizvoda“ na sajmu VIROEXPO u Virovitici

Zbog epidemiološke situacije u zemlji i otkazivanja sajma Viroexpo odgađamo kreativnu radionicu koja se trebala održati za vrijeme sajma. O novom terminu radionice obavijestiti ćemo vas naknadno.

Hvala na razumijevanju.