Central New York Public Elementary Schools

Državne osnovne škole u NY sadrže učionice općeg tipa koje pohađaju učenici različitog uzrasta (godina), zajedničke prostorije (hodnici, knjižnica, blagovaonica i sl.) te vanjska i unutrašnja sportska igrališta. Učionice su u svim školama slične po kvaliteti i opremljenosti namještajem i ostalom opremom: sadrže podesive školske stolove različitih oblika (trapezni, pravokutni, okrugli, šesterokutni, polukružni i sl.) radnih ploča od iverice prekrivene melaminom po kojima se može pisati i brisati flomasterom. Visina radne ploče stolova se regulira podešavanjem visine metalnih nogu. Stolice su većinom nepodesive visine i u dvije konstrukcije metalnog nožišta: u obliku „savinute skije“ ili „četiri noge“ na koje su pričvršćena sjedala i nasloni. Neki tipovi stolica imaju drvena sjedala i naslone (šperploča), dok većina ima plastični naslon i sjedala spojena u jednom modulu koji nije ni udoban, izdržljiv niti trajan. U svim školama u okrugu NY zabilježena je sličnost po kvaliteti i tipologiji namještaja,  no, također je vidno prisutan kreativniji dizajn namještaja, s razigranijom, zaobljenijom i slobodnijom tipologijom stolova i stolica, s dodatnim namještajem poput fotelja, ojastučenih strunjača, tepiha i pomičnih polica.

Fotografije: Danijela Domljan & Michael Christopher Kowalsky

06.06.2024

FŠDT suorganizator i domaćin 1. seminara šumske pedagogije u Hrvatskoj

Na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu održan je 29. svibnja 1. seminar šumske pedagogije u organizaciji Centra za šumsku pedagogiju Silva.Rei iz Zagreba i pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske. Domaćin i suorganizator seminara bio je FŠDT, dok su partneri bili Hrvatska komora inženjera šumarstva i drvne tehnologije i Javna ustanova Park prirode Medvednica.

17.05.2024

Erasmus+ stručna praksa 2024./25.

1. KRUG Natječaja za mobilnost studenata - Erasmus+ stručna praksa, akademska godina 2024./25.