Stručno usavršavanje za nastavnike i mentore

Poziv nastavnicima Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije i budućim mentorima za sudjelovanje u radionici

Poštovani,

kako Vam je svima već poznato nositelj projekta, Fakultet šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji s Hrvatskom komorom inženjera šumarstva i drvne tehnologije, Centrom kompetencija d.o.o. za istraživanje i razvoj i Drvnim klasterom Slavonski hrast, kao partnerima na projektu, provodi projekt

UP.03.1.1.04.0089

„Razvoj i provedba stručne prakse na studijima Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije“

koji sufinancira Europska unija u sklopu Poziva „Razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse u visokom obrazovanju“ iz Europskoga socijalnog fonda (ESF), Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Razdoblje provedbe projekta je od 9. ožujka 2020. do 9. ožujka 2023. godine.

Svrha projekta je pružanje podrške povećanju zapošljivosti studenata Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije na tržištu rada putem omogućavanja stjecanja praktičnih vještina za rad kroz unapređenje i provedbu stručne prakse. Projekt će studentima Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije, njima 404, omogućiti da tijekom studija steknu praktične vještine i prvo radno iskustvo sudjelovanjem u aktivnostima koje se temelje na rješavanju stvarnih problema u sektoru.

Kako bismo studentima šumarstva, urbanog šumarstva, zaštite prirode i okoliša te drvne tehnologije povećali mogućnost pristupa kvalitetnom učenju kroz rad, a Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije povezivanje s tržištem rada, nužna je suradnja između nastavnika na Fakultetu šumarstva i drvne tehnologije,  poslodavaca i mentora iz tvrtki.

Ovim  putem Vas pozivamo na sudjelovanje u dvodnevnoj edukaciji na temu stručnog usavršavanja nastavnika i mentora o mentoriranju studenata, praćenju rada i vrednovanju ishoda stručne praksekoja će se održati u Vinkovcima od 30. 9. do 1. 10. 2020. godine (hotel Slavonija).

Tijekom edukacije sudionici će steći  dodatne vještine praćenja i vrednovanja ishoda učenja za vrijeme stručne prakse studenata Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije, a koju će studenti u suradnji s nastavnicima Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije provoditi u tvrtkama iz područja šumarstva, urbanog šumarstva i drvne tehnologije.

S obzirom na trenutnu situaciju oko COVID-19 sudjelovanje u radionici je moguće na dva načina: uživo u Vinkovcima i on-line.

U sklopu planiranih troškova, iz projekta  za 15 nastavnika (docenti, izvanredni profesori, redovni profesori i redovni profesori u trajnom zvanju) s Fakulteta možemo osigurati: smještaj (noćenje s doručkom u hotelu Slavonija), ručak (srijeda i četvrtak) i večera (srijeda), dok trošak puta morate pokriti/osigurati iz drugih izvora. Zbog navedenog ograničenja u broju polaznika s Fakulteta, kao i zbog epidemioloških razloga, prethodno navedeno (misli se na sudjelovanje 'uživo') možemo osigurati za prvih 15 nastavnikakoji se prijave za sudjelovanje u radionici 'uživo', dok će svi ostali prijavljeni nastavnici u radionici moći sudjelovati on-line.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, ne plaća se kotizacija.

U prilogu ovome pozivu potražite:

-          Program edukacije, a koju će provesti izv. prof. dr. sc. Ivana Borić sa Sveučilišta u Zagrebu Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Odsjeka za poremećaje u ponašanju

-          Prijavnicu za sudjelovanje u radionici, a u kojoj ćete između ostalih podataka navesti način na koji u radionici želite sudjelovati – a) uživo u Vinkovcima ili b) on-line

Ljubazno Vas sve molimo da se za sudjelovanje prijavite najkasnije do četvrtka 10. 09. 2020. do 12:00 sati, i to slanjem ispunjenjenog obrasca na email: czp@sumfak.hr.