Obavijest o nagradi za najuspješniju mladu znanstvenicu iz područja Dunavske regije - Dr. sc. Jelena Kranjec Orlović

Dr. sc. Jelena Kranjec Orlović sa Zavoda za zaštitu šuma i lovno gospodarenje je 10. studenog 2022. godine u Mariboru primila nagradu za najuspješniju mladu znanstvenicu iz područja Dunavske regije (Danubius Young Scientist Award), koju dodjeljuje austrijsko Ministarstvo obrazovanja, znanosti i istraživanja (Federal Ministry for Education, Science and Research). Nagrada se dodjeljuje svake godine, po jednome mladome znanstveniku/ici iz svake od 14 zemalja koje su dio Dunavske regije, uključujući i Republiku Hrvatsku. Nagrade se dodjeljuju u svim znanstvenim područjima, a ovo je prvi puta da ju je primila djelatnica Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, za svoja istraživanja iz područja šumarske fitopatologije, prvenstveno usmjerena na problematiku poljskoga jasena i hrasta lužnjaka u poplavnim šumskim ekosustavima. Nagradu su joj u Mariboru na svečanoj ceremoniji uručili mag. Barbara Witburger ispred Austrian Federal Ministry for Education, Science and Research; mag. Friedrich Faulhammer ispred Institute for Danube region and Central Europe; te prof. Miroslav Vesković ispred Joint Research Centre of European Commission; a zaprimila ju je u pratnji svoga mentora, prof. dr. sc. Danka Diminića.