Desetogodišnje kretanje impakt faktora časopisa kojima je Šumarski fakultet izdavač

Faktor odjeka časopisa, u literaturi poznat kao i faktor utjecaja, faktor relevantnosti ili faktor izvrsnosti pojedinog znanstvenog časopisa (eng. impact factor – IF) je faktor koji predstavlja omjer broja citata objavljenih članaka u određenoj godini i ukupnog broja članaka koji su objavljeni u prethodne dvije godine u istome časopisu. Nazivnik ovog omjera ne obuhvaća sve objavljene članke, nego samo članke koji su u citatnim bazama kategorizirani kao izvorni znanstveni te pregledni radovi.

Šumarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, s ponosom ističe da je glavni izdavač dva časopisa citirana u Web of Science Core Collection, čiji su faktori odjeka i pripadajući kvartil za deset godišnje razdoblje usporedno prikazani. Radi se o časopisima Croatian Journal of Forest Engineering i Drvna industrija.

01.08.2019

Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

15.07.2019

CEEPUS - "freemover" prijave

Omogućene prijave za mobilnost izvan CEEPUS mreža.

15.07.2019

Nastavnici položili ispite iz engleskog jezika

Troje nastavnika Drvnotehnološkog odsjeka Šumarskog fakulteta položili su Cambridge English ispite. Također, dvoje nastavnika Šumarskog odsjeka uspješno su završili semestralne tečajeve engleskog jezika.

14.06.2019

Svečana promocija Sveučilišne znanstvene monografije pod nazivom: „Jarebika (Sorbus aucuparia L.): važnost, uzgoj i uporaba“

autora: doc. dr. sc. Damira Drvodelića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Tomislava Jemrića sa Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. sc. Milana Oršanića sa Šumarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

07.06.2019

N A T J E Č A J za upis na Sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij INTELEKTUALNO VLASNIŠTVO

za stjecanje akademskog naziva: sveučilišni specijalist/specijalisticaintelektualnog vlasništva u akademskoj godini 2019./2020.