Desetogodišnje kretanje impakt faktora časopisa kojima je Fakultet šumarstva i drvne tehnologije izdavač

Faktor odjeka časopisa, u literaturi poznat kao i faktor utjecaja, faktor relevantnosti ili faktor izvrsnosti pojedinog znanstvenog časopisa (eng. impact factor – IF) je faktor koji predstavlja omjer broja citata objavljenih članaka u određenoj godini i ukupnog broja članaka koji su objavljeni u prethodne dvije godine u istome časopisu. Nazivnik ovog omjera ne obuhvaća sve objavljene članke, nego samo članke koji su u citatnim bazama kategorizirani kao izvorni znanstveni te pregledni radovi.

Fakultet šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, s ponosom ističe da je glavni izdavač dva časopisa citirana u Web of Science Core Collection, čiji su faktori odjeka i pripadajući kvartil za deset godišnje razdoblje usporedno prikazani. Radi se o časopisima Croatian Journal of Forest Engineering i Drvna industrija.