Međunarodni dan žena – 90. tematska sjednica Hrvatskog sabora o položaju žena u šumarstvu

U povodu obilježavanja 8. ožujka – Međunarodnog dana žena, Odbor za poljoprivredu Hrvatskog sabora održao je 90. tematsku sjednicu o položaju žena u šumarstvu. Žene šumarske struke zaposlene u raznim djelatnostima iznijele su svoja iskustva o motivaciji, prilikama, ograničenjima za rad u sektoru šumarstva, uspostavi ravnoteže između privatnog i poslovnog života i prilikama za osobni rast, kao i o važnosti dodatnih edukcija, te potrebi povećanja udjela žena u donošenju odluka i njihovom većem sudjelovanju na pozicijama upravljanja. Predstavljeni su i podatci iz Izvješća o trenutnom stanju žena u šumarskom sektoru Dunavske regije objavljenog u okviru projekta „Fem4Forest“ koji je proveden u 10 država dunavske regije. Sa Fakulteta u radu sjednice sudjelovali su dekan prof. dr. sc. Josip Margaletić, prodekanica Šumarskog odsjeka doc. dr. sc. Andreja Đuka, prof. dr.sc. Marilena Idžojtić i studentica 2. godine diplomskog studija Tehnika, tehnologija i management u šumarstvu Lorena Matea Marošević.

Izravan prijenos sjednice omogućen je putem saborskoga YouTube kanala na adresi: https://www.youtube.com/watch?v=cm6lGKeiBp0

sl22.jpg