Natjecanje - Stablo godine (Tree of The Year)

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine, a pobjednik će se kandidirati na finale natjecanja Europsko stablo 2020. godine.

U tijeku je nacionalno natjecanje Hrvatsko stablo 2019. godine, a za titulu Hrvatsko stablo 2019. godine natječe se šest kandidata:  Hrast lužnjak (Quercus robur L.) iz prašume Prašnik (Stara Gradiška, Brodsko-posavska županija); Ginko (Ginkgo biloba L.) iz Daruvara (Bjelovarsko-bilogorska županija); Hrast kitnjak (Quercus petraea (Matt.) Liebl.) iz Vojakovačkog Osijeka (Koprivničko-križevačka županija); Hrast lužnjak (Quercus robur L.) iz park-šume Maksimir (Grad Zagreb); Velelisna lipa (Tilia grandifolia Ehrh.) iz Visokog (Varaždinska županija) te Bijela murva (Morus alba L.) iz Brtonigle (Istarska županija).

Natjecanje je započelo 01. kolovoza 2019. godine u 00:00h i trajat će do 15. rujna 2019. godine do 00:00h. Pobjednik natjecanja proglasit će se na svečanoj ceremoniji 22. listopada 2019. godine na Šumarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Pobjednika nacionalnog natjecanja Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije, u ime  Republike Hrvatske, kandidirati će na finale natjecanja Europsko stablo 2020. Godine, a što je sukladno pravilima natjecanja potrebno do 04. studenog 2019. godine.

Upute za glasovanje:

• Stranici za glasovanje se pristupa direktno putem poveznice - https://zastita-prirode-dnz.hr/glasaj-za-hrvatsko-stablo-godine/.Također stranici se može pristupiti putem službene stranice Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije (https://zastita-prirode-dnz.hr/).
  • Glasati se može za samo jednog kandidata. Nakon odabira željenog kandidata potvrdite svoj glas klikom na internet stranici.
  • Glasati se može samo jednom s istog računaIa, prijenosnog računala i/iIi mobitela.
  • Glasanje traje od 01. kolovoza 2019. godine u 00:00h i do 15. rujna 2019. godine do 00:00h.